Hajrá Vác! 2014.05.11. 20:05

Vác-Százhalombatta 3-1

Szombat. Munkanap. Mérkőzésnap. Három az egyben, mint a Nescafé.

Mikor kora délelőtt a munkahelyemen kipillantottam az ablakon erősen borult idő volt, pedig előző nap este még egész napos jó időt jósoltak, úgyhogy reméltem, hogy a mérkőzés kezdetéig csak javul majd az idő. Javult is. Ragyogó napsütésben vonulhattak ki fiaink a zöld gyepre, hogy összemérjék tudásukat a meccs kezdetekor a tabella tízedik pozíciót elfoglaló Százhalombattai futballistákkal.

A játékosok a kezdőkörben köszöntötték az összegyűlt saccolásom szerint 200-250 drukkert. A Váciak Vác, a Százhalombattaiak pedig Vatta felkiáltással. Kicsit el is bizonytalanodtam, hogy a BAZ megyei másodosztályban vitézkedő Vatta FC-el csapunk össze. De a műsorközlő a hangosbemondóban azt mondta, hogy Százhalombatta az ellenfél, úgyhogy inkább neki hittem.2.jpg

A mérkőzés megint úgy kezdődött el, ahogy egész idényben megszokhattuk. Beszorítottuk a Vatta Batta csapatát a saját kapujukhoz. Sok vizet nem tudtak zavarni a mérkőzés elején pedig a vatta köztudottan rendkívül nedvszívó. A mezőnyfölényünk a 23. percben mutatkozott meg az eredményjelzőn is ugyanis Rusvay Gergely eresztett meg egy szerény bombát úgy 18m-ről, ami a kapuban kötött ki. A battai kapus több vattát is elhasznált a könnyei felitatásához. Ezt nem védhette. Az első félidőben nem is esett több gól. Viszont a félidei nyeremény játék sorsoláson ahol a számokat maga a tulajdonos John P Marshall húzta ki, öt szerencsés is bérletet nyert a következő szezonra. Persze én nem. „Ajándékcsokrot” is sorsoltak. Azt sem nyertem. De sebaj, volt söröm.2_1.jpg

A Százhalombattai csapatból egyedül talán Obot Denis Samuel-t lehet kiemelni, de őt is inkább a gyorsasága miatt, hisz több lövése is inkább az eredményjelzőt veszélyeztette, mint a kapunkat. Az más kérdés, hogy a 65.percben sikerült bevennie a kapunkat… biztos rosszul találta el a labdát. De ez akkor már csak a szépítésre volt elegendő, hiszen az 53.percben egy szépen kivitelezett támadás végén Zsolnai Richárd bólintott egy olyat a battai kapuba, hogy arra Nyilasi Tibor is csak csettintene. A végeredményt Rusvay állította be egy büntető értékesítésével. A battai kapust elküldte, szottyiért, sörért vagy vattáért a labdát pedig begurított a kapuba. Így alakult ki a 3-1-es végeredmény a 77. percben. A Csank csapat megint nyert!3.jpg

Az Érd megint csak nem tudott nyerni a szezon végére feljavuló üllői csapat ellen. Így már tizenegy pont az előnyünk négy fordulóval a vége előtt. Tehát jó esélyünk van arra, hogy akár már a következő fordulóban a Nagykőrös ellen bajnoki címet ünnepeljünk! Hiszen csak annyi a dolgunk, hogy sikerrel vegyük azt a mérkőzést és akkor az Érdnek már matematikai esélye sem marad.